Tanase rešio najveći rumunski derbi

Ostale lige - Fudbal 3. feb 202122:10 > 22:35 0 komentara
Steaua FCSB Denis Man
print screen SK

U utakmici 21. kola rumunske Lige 1 FCSB, nakadašnja Steaua savladala je ekipu Dinama iz Bukurešta na gostovanju sa 1:0, čime je ostvarila četvrtu pobedu u nizu u međusobnim duelima.

U velikom derbiju rumunskog fudbala jedini gol postiga je kapiten gostiju Florin Tanase u 8. minutu igre, što je bio njegov 15. gol u sezoni. Tanase je tako postao prvi strelac lige.

Golu je prethodila odlična solo akcija tokom koje je uspeo da se oslobodi nekoliko protivničkih igrača i uputi veoma precizan udarac u desni donji ugao gola domaćina.

Dinamo je završio utakmicu sa igračem manje nakon što je Stelijano Filip u 79. minutu igre isključen zbog dobijenog drugog žutog kartona.

Za kraj treba istaći da je domaćin u poslednjim sekundama igre imao odličnu priliku nakog šuta Ževara Nepomusena kojeg su od gola delili santimetri.

Posle ovog meča FCSB je sačuvao prvu poziciju na tabeli sa 48 bodova, četiri više od drugoplasiranog Kluža koji u četvrtak igra meč 21. kola protiv Vitorula.