Tinejdžer srušio Sanfreće u Hirošimi, bez pobednika u Osaki

Fudbal ostalo 10. apr. 202110:18 > 10:21
Džej liga J league Šonan Belmare Shonan bellmare
Print screen/J league

Šonan Belmare je kao gost iznenadio Sanfreće i slavio u Hirošimi sa 1:0, dok su u Osaki domaćin Serezo i Avispa iz Fukuoke igrali nerešeno 2:2 u prvim utakmicama devetog kola japanske Džej lige.

Sanfreće je imao priliku da pobedom nad jednim od slabijih timova u Džej ligi dođe do treće poziciji na tabeli, međutim Belmare je neočekivano trijumfovao u Hirošimi golom tinejdžera Satošija Tanake u 56. minutu. Bio je to prvi gol u ligi za ovog 18-godišnjeg fudbalera.

To je ujedno prvi poraz Sanfrećea ove sezone na svom EDION stadionu u Hirošimi.

Sanfreće je ostao na petom mestu sa 16 bodova, dok je Belmare nakon tek druge pobede u sezoni „skočio“  na 12. mesto sa devet bodova.

Favorit nije slavio ni u Osaki, iako su gosti iz Fukuoke od 14. minuta imali igrača manje, kad je crveni karton dobio Takagi Shichi.

Serezo je vodio sve do 88. minuta kad je bod gostima doneo Španac Huanma. Prethodno je Jošioka doveo Avispu u vođstvo u 67. minutu, ali su Nakajima u 69. i Kato u 76. minutu preokrenuli rezultat u korist domaćina.

Serezo je uprkos ispuštenoj pobedi zadržao treće mesto na tabeli sa 17 bodova, ali ima čak dve utakmice više od konkurenata. Avispa je na 11. mestu sa deset bodova.