Toluka slavila u derbiju sa Amerikom

Alex Cruz MEX1918 20210919

Fudbaleri Toluke pobedili su Ameriku kod kuće sa 3:1, u derbiju devetog kola meksičke Aperture, i poravnali se sa tim klubom na vrhu tabele sa po 20 bodova.

Oskar Ortega sa dva gola je dominirao utakmicom na stadionu Nemesio Dijas, koju su oba tima okončala sa desetoricom igrača.

Meksički defanzivac doveo je svoj tim do prednosti u drugom minutu. Martin je već u šestom poravnao rezultat, da bi Samudio u 39. vratio vođstvo Toluki.

Baesa je u 56. dobio drugi žuti karton i ostavio domaćina sa igračem manje, ali to nije uticalo na novi gol u mrežu Amerike. Ortega je bio precizan u 61. minutu i otklonio sve dileme oko pobednika.

Posle prekršaja i drugog žutog kartona za Kaseresa, Toluka je dobila jedanaesterac. Neprecizan u 84. minutu bio je Sambuesa.

U ostalim mečevima, Leon – Huares 0:1, Gvadalahara – Pačuka 1:0, Masatlan – UNAM 2:2.