Trešnjice gaze ka Premijer ligi, novi poraz za Paunovića

Ostale lige - Fudbal 23. okt 202118:27 > 18:28 0 komentara
Laurence Griffiths Getty Images Sport

Fudbaleri Bornmuta pobedili su Hadersfild kod kuće sa 3:0 u 14. kolu Čempionšipa i upisali četvrti trijumf zaredom. Time su se učvrstili na prvoj poziciji tabele sa 34 bodova, šest više od drugoplasiranog Vest Bromvič Albiona, koji je savladao Bristol Siti istim rezultatom. Reding, srpskog trenera Veljka Paunovića, poražen je od Blekburna rezultatom 2:0.

Trešnjice su rešene da se vrate u Premijer ligu, a Hadersfild je još jedan u nizu rivala palih na tom putu.

Najveće zasluge idu dvostrukom strelcu Dominiku Solankeu, koji je tresao mrežu Terijera u 10. iz penala i 21. minutu. Konačan rezultat postavio je Lojd Keli u 64.

VBA je prvi pratilac Bornmuta, posle trijumfa nad Bristol Sitijem 3:0. Hjudžil u osmom i 42. i Grent u 52. bili su strelci za Vrećice na Hotornsu.

Reding je upisao treći poraz u poslednjih pet mečeva. Ovoga puta, sastav Veljka Paunovića posrnuo je pred Blekburnom na strani – 2:0.

U razmaku od tri minuta su domaći postigli golova. Galager je pogodio u 61, a Dolan u 64.

Reding je pao na 13 mesto sa 19 bodova. Blekburn je 12. sa 20.

U ostalim utakmicama, Kardif – Midlzbro 0:2, Birmingem – Svonsi 2:1, Blekpul – Preston 2:0, Koventri – Derbi 1:1, Luton – Hal 1:0, Milvol – Stouk 2:1, Piterboro – KPR 2:1.