Ulsan vladar Azije

REUTERS/Ibraheem Al Omari

Fudbaleri Ulsan Hjundaija osvojili su Azijsku Ligu šampiona. Tim iz Južne Koreje je u odlučujećem meču savladao Persepolis iz Irana 2:1. Meč je igran na stadionu AL Džanub u Al Vakri u Kataru.

U prvom poluvremenu, Ulsan je imao mnogo više šansi. Uputili su čak osam šuteva ka golu rivala, ali nisu uspeli da pogode mrežu rivala. Hladan tuš je stigao u 45. minutu kad je prednost Irancima doneo Abdi Kara. Delovalo je da će se tim rezultatom otići na odmor.

Međutim, u četvrtom minutu nadoknade dosuđen je penal za Ulsan. Loptu je uzeo Brazilac Negao. Golman mu je odbranio šut, ali je iz odbitka pogodio i skor je izjednačen.

Odluka o pobedniku pala je u 55.minutu. Ponovo su Korejci dobili kazneni udarac. Ovaj put Negao je odmah pogodio i postavio konačan rezultat. Iranci su do kraja meča napadali, ali i pored značajno većeg poseda lopte nisu uspeli da dođu do izjednačenja.

Ulsanu je ovo druga titula u prestižnom takmičenju. Prvu krunu obezbedili su 2012. godine. Najviše titula imaju Saudijski Al Hilal i Pohang Stilersi iz Južne Koreje, koji su tri puta slavili u Azijskoj Ligi šampiona.