Vatromet na Poljudu, Liverpul razbio Milan

HNK Hajduk Split
RHR PHOTO TR

Bliži se kraj Svetskog prvenstva u Kataru, a samim tim se bliži i nastavak klupske sezone. Stoga igra se sve više pripremnih utakmica, a veoma zanimljivo bilo je na Poljudu u duelu Hajduka i Šalkea.

Meč na Poljudu bio je spektakularan i na kraju je završen pobedom domaće ekipe 4:3. Poveli su Splićani u 24. minutu preko Ćubelića. Do poluvremena preokret. Polter u 37. i Bulter sa penala u 45. minutu.

U drugom poluvremenu novi preokret. Hajduk je do izjednačenja došao u 47. minutu preko Sahitija. A u 61. minutu Biuk donosi novo vođstvo – 3:2. Tu se nije zaustavila serija golova za Hajduk, jer je u 72. minutu Vušković povisio na 4:2. Ipak, samo dva minuta kasnije Kozuki je smanjio na 4:3, što je na kraju bio i konačan rezultat.ž

Po renomeu najzanimljiviji okršaj bio je onaj između dva učesnika nok-aut faze Lige šampiona Liverpula i Milana. Slavili su Redsi u Dubaiju 4:1 golovima Salaha, Tijaga a dva puta je strelac bio Darvin Nunjes. Jedini gol za Milan postigao je Salemakers, na asistenciju Anta Rebića. Za Liverpul je starter bio Stefan Bajčetić koji je odigrao 78 minuta, a za Milan je starter bio Lazetić, koji je proveo na terenu 11 minuta više. Za rosonere je zaigrao poslednjih 17 minuta U19 reprezentativac Srbije Žan Karlo Simić.

Ovo su rezultati nekih od najzanimljivijih pripremnih utakmica: PSŽ – Pariz 2:1, Hataj – Lacio 2:5, Empoli – Monako 0:1, Torino – Almerija 1:1, Valensija – Notingem 1:2, Roma – Kadis 0:3, Nica – Atalanta 0:3, Lids – Real Sosijedad 2:1.