Za sve pare: Ronaldo, Mesi, 9 golova, penali, kartoni…

Ostale lige - Fudbal 19. jan 202320:15 0 komentara
Kristijano Ronaldo
REUTERS/Ahmed Yosri

U egzibicionom, prijateljskom meču, u kome je gost u Rijadu bio Pari Sen Žermen, a na drugoj kao domaćin kombinovani, Ol star tim, Al Hilala i Al Nasra, Kristijano Ronalo i Lionel Mesi ponovo su bili jedan naspram drugog.

Kristijano Ronaldo, Lionel Mesi
Yasser Bakhsh/Getty Images

Mesi je slavio, 5:4 iako je PSŽ od 39. minuta igrao sa igračem manje.

Portugalac je i zvanično započeo svoju karijeru u Saudijskoj Arabiji, a postigao je i dva gola. Prvi sa penala, drugi nakon zanimljive akcije i pometnje u odbrani Parižana.

Prštalo je, što se kaže za sve pare, sa obe starne, a goleadu je u trećem minutu otvorio Lionel Mesi.

Ronaldo je izjednačio, PSŽ je ostao sa igračem manje nakon direktnog crvenog za Bernata. Markinjos je ponovo doveo goste u vođstvo, a Ronaldo ponovo izjednačio, ali tek nakon što je Nejmar promašio penal.

I to je bilo samo prvo poluvreme.

PSŽ je ponovo poveo golom Serhija Ramosa, ovoga puta je izjaednačio Hjon-So. Za 4:3 penal je precizno izveo Mbape, a nakon osmostruke izmene u redovima PSŽ (plus dve sa početka poluvremena) Ekitike je pogodio za 5:3. Konačan rezultat postavio je Taliska u četvrtom minutu nadoknade.