Zarja tri gola za osam minuta

Zarja iz Luganska zabeležila je najubedljiviji trijumf u 11. kolu Premijer lige Ukrajine. Sa 3:0, kao gost, savladala je Minaj u Užgorodu.

Dileme na stadionu Avangarda rešene su za osam minuta – Kočergin (53), Ivanisenia (59) i Gladki (61) overili su trijumf izabranika legendardnog Viktora Skripnika.

Duel Kolosa i Desne okončan je bez pobednika (1:1). Oba gola postignuta su sa bele tačke, Lisenko je doveo Kolos do prednosti u 12. minutu, uzvratio je Budkivski u 27.

U poslednjoj utakmici dana, Ihnulec je bio uspešniji od Olimpika iz Donjecka (2:1). Pobednika su odlučili Sičinava (17) i Bartulović (54), počasni pogodak za goste postigao je Zahedi (90+6), iz jedanaesterca.

Desna je ostala na četvrtom mestu, sa 17 bodova, peti Kolos ima jedan manje. Zarja je osma (14 poena), Olimpik deveti (13), Inhulec deseti (10), Minaj 11. (9).