Zvezda na Željezničar, Dinamo na Spartak

Fudbal ostalo 4. jun 202117:52 > 05. jun 2021 17:181 komentar
Soccerbet Kup prijateljstva/Dragana Stjepanović

Zakazana du polufinala ovogodišnjeg Soccerbet Kupa prijateljstva. Dinamo će se za mesto u finalu boriti sa Spartakom, a Cevena zvezda sa Željezničarom.

Spartak i Sarajevo otvorili su četvrtfinalni dan. Tim iz Subotice slavio je rezultatom 2:1.

U utakmici visokog tempa Čejić je doneo Spartaku prednost u 21. minutu. Subotičanima su se napadi isplatili i u 57. minutu kada je gol postigao Kopunović.

Nije se predavalo ni Sarajevo pa je do 2:1 stiglo pet minuta do kraja utakmice, ali dalje od toga na ovom meču nije moglo i Spartak je prošao dalje kao prvi polufinalista.

Subotičani su za rivala dobili Dinamo koji je na penale eliminisao Partizan. Bilo je 2:2 nakon 70 minuta, u penal seriji 4:3.

Nakon prvog poluvremena bez golova, Dinamo je poveo u četvrtom minutu drugog dela golom Duvnjaka. Samo tri minuta kasnije sa bele tačke za 1:1 pogađa Petković.

Dinamo do nove prednosti dolazi u 57. minutu golom Davišića, a u 61. Partizan dolazi do izjednačenja ponovo sa bele tačke, ali sada golom Jovanovića.

Ako su penali držali Partizan u meču, na kraju su ga koštali eliminacije. Oba golmana odbranila su u prvoj seriji, ali je Partizan u petoj bio neuspešan i za njega je to značilo kraj turnira.

Spartak i Dinamo čine prvi polufinalni par i na teren će u subotu od 10 časova (Sport Klub 1). U grupnoj fazi slavio je Spartak 3:1.

Trećeg učesnika polufinala dobili smo nakon još jedne penal drame. Željezničar je nakon 1:1 u regularnom delu meča slavio u penal seriji 8:7.

Križevac je šokirao Vojvodinu u 11. sekundi meča, ali je Vojvodina uspela da se izbori za penale golom Ivanovića u 58. minutu.

Osam serija penala, po sedam uspešnih na obe strane i onda jedan promašaj koji je Vojvodinu poslao kući, a Željezničar u polufinale u kome će mu rival biti Crvena zvezda.

Crvena zvezda je u poslednjem meču dana bila bolja od Slobode iz Tuzle i slavila je rezultatom 3:0.

Kso što smo već navikli ovih dana, Crvena zvezda je povela golom Kahvića. Njemu je to šesti gol na turniru. Igrao se četvrti minut. Bačanin je povisio na 2:0 u 20. Konačan rezultat postavio je na samom početku nadoknade vremena Nikolašević.

Crvena zvezda je tokom grupne faze bila bolja od Željezničara i slavila 3:0.

Drugo polufinale na programu je u subotu u podne, prenos je na Sport Klubu 1.