Haos u Istanbulu, RBL ispustio 3:1, pa slavio, Olmo strelac

Champions League 2. dec. 202020:52 > 21:14
RB Lajpcig
Burak Kara/Getty Images

Prva dva meča petog kola grupne faze Lige šampiona igrala su se u sredu u 19 časova po srednjeevropskom vremenu, a ekipa Krasnodara stigla je nadomak plasmana u Ligu Evrope pobedom nad Renom, dok je RB Lajpcig u „ludom“ meču kao gost došao do pobede protiv istanbulskog Bašakšehira rezultatom 4:3.

Fantastična noć na Bosforu donela je mnogo uzbuđenja, a prvo smo videli u 26. minutu, kada je danski napadač Jusuf Poulsen doneo domaćima vođstvo posle asistencije Marsela Zabicera. Kada je u 43. minutu Nordi Mukijele doneo 2:0 gostima, delovalo je da je meč završen, ali je u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena prednost nemačke ekipe prepolovio Irhan Kahvedži, posle asistencije bosanskohercegovačkog veziste Edina Višće.

Međutim, delovalo je da je neizvesnosti kraj kada je nekadašnji fudbaler Dinama Dani Olmo pogodio u 66. minutu na asistenciju Anhelinja. Ipak, domaćin se nije predavao, a u 72. minutu Kahvedži je drugim golom, na asistenciju koju mu je uputio Demba Ba, smanjio na 2:3. Veliko slavlje domaćih dogodilo se u 85. minutu kada je Kahvedži postigao het-trik i izjednačio na 3:3, ali tada je na scenu stupio rezervista Aleksandar Serlot.

Norveški vezista je u drugom minutu sudijske nadoknade iskoristio Poulsenov pas i preciznim udarcem sa oko 18 metara doneo 4:3 svom timu i veliko slavlje.

RB je ovom pobedom stigao do devetog boda, pa je trenutno izjednačen sa ekipama Mančester Junajteda i Pari Sen Žermena, koji svoj meč igraju kasnije u sredu. To znači da su šanse nemačkog tima „žive“ pred poslednje kolo, a za plasman među najboljih 16 boriće se na domaćem terenu protiv „Crvenih đavola“.

Krasnodar je na domaćem terenu slavio sa 1:0 protiv francuskog Rena, a strelac jedinog pogotka bio je iskusni švedski napadač Markus Berg na asistenciju Aleksandra Martinoviča u 71. minutu.

Bila je to prva pobeda za Krasnodar u Grupi E, pa je na taj način ruski tim obezbedio evropsko proleće u Ligi Evrope, budući da je od ranije poznato da će u narednu fazu proći Čelsi i Sevilja.

Krasnodar je pre ovog meča ostvario samo jedan remi, i to sa Renom, koji sa tek jednim osvojenim bodom neće imati šanse za prolaz dalje u poslednjem kolu.