HNL: Varaždin i Gorica slavili u gostima

prva-hnl.hr

Dva meča 22. gola hrvatskog šampionata igrala su se u subotu, a u oba su slavili gosti – Varaždin je u Puli bio bolji od Istre, dok je Gorica u prestonici savladala Lokomotivu.

Varaždin je u Puli slavio sa 1:0 (0:0), a strelac jedinog pogotka za goste bio je rezervista Matej Senić u 88. minutu. Prethodno je Istra u prvom poluvremenu imala penal koji u 32. minutu nije iskoristio Lončar. Varaždin je od 58. minuta igrao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Stolnik.

Posle ove pobede Varaždin je sedmi sa 22 boda, dok Istra ostaje deseta sa 14 bodova.

Gorica je na „Stadionu u Kranjčevićevoj ulici“ slavila sa 3:0 (1:0), a strelci su bili Holanđanin Metju Stenvorden u 10. minutu, Senegalac Matar Dijeje u 74. i Josip Mitrović u 80. minutu.

Gorica je treća sa 43 boda, dok je Lokomotiva pretposlednja sa 18 i predstoji im borba sa Istrom za opstanak.