Herenven gubi korak za vodećima

Holandija 16. dec 201623:43 > 23:46
Getty Images/Jeff J Mitchell

Fudbaleri Viljema II napravili su veliko iznenađenje pobedom nad Herenvenom sa 2:1 u utakmici koja je otvorila 17. kolo Eredivizije.

Domaći tim je pred 11.500 navijača u Tilburgu predvodio Fran Sol koji je postigao oba pogotka za Viljema II.

Sol je doveo svoju ekipu u vođstvo u 15. minutu, da bi gosti izjednačili autogolom Freka Herkensa devet minuta kasnije. Svojim drugom golom u 58. minutu, Sol je postavio konačan rezultat i tako Viljemu II doneo sva tri boda.

Posle četvrte pobede ove sezone, Viljem II drži deseto mesto na tabeli sa 19 bodova, 20 manje od vodećeg Fejenorda, koji ima utakmicu manje. Herenven je ostao na četvrtoj poziciji, ali polako gubi korak za vodećim timovima.

Kompletne rezultate holandskog prvenstva možete da pronađete na ovom linku, kao i tabelu.