Viljems vodio PSV do pobede u Alkmaru (VIDEO)

Holandija 4. feb 201721:56 > 21:57
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri PSV Ajndhovena savladali su AZ Alkmar u gostima sa 4:2 u derbiju 21. kola holandske Eredivizije.

Počelo je žestoko, Džetro Viljems bio je dvostruki strelac u 13. i 16. minutu, na asistencije Morena i Propera, da bi u 17. minutu Frajdej smanjio na 1:2.

Ipak, do kraja poluvremena PSV je ponovo otišao na +2, golom Pereira u 41. minutu, a Luk de Jong je u 80. definitivno rešio pitanje pobednika.

Do kraja je Frajdej svojim drugom golom ublažio proaz AZ-a, koji je šesti na tabeli sa 32 boda. Sa druge strane, PSV je treći sa 46, koliko ima i Ajaks, ali uz meč manje. Prvi je Fejenord sa 51 bodom i takođe utakmicom manje.

Ekipa Go Ahed Igls savladala je NEC 2:1 – Manu i Antonia dali su golove još u prvom poluvremenu, a u 92. minutu domaćin je preko Grota postigao počasni pogodak. GO Ahed Igls i dalje je poslednji na tabeli, ali ovo je važan trijumf u borbi za opstanak.

Gosti su slavili i u trećem meču dana – Herakles je bio bolji od ekipe Viljem II sa 3:1. U 21‚ minutu isključen im je golman Kastro, golom Sola iz penala domaći su poveli, ali su gosti sa desetoricom preokrenuli u nastavku golovima Van Ojena, Petersona i Gosensa.

U poslednjem meču dana Groningen i Ekselsior remizirali su 1:1, a Danilo Pantić presedeo je meč na klupi gostiju.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Eredivizije.