Fejenord siguran, Kajt rezerva posle 17 godina

Holandija 11. feb 201721:57 > 22:01
Getty Images/Sascha Steinbach

U meču 22. kola Eredivizije fudbaleri Fejenorda su na "De Kajpu" savladali Groningen sa 2:0. Ekipa iz Roterdama je prva na tabeli sa 57 bodova, osam više od Ajaksa i 11 od PSV, koji u nedelju igraju sa Spartom, odnosno Utrehtom.

Gosti su imali prvu veliku šansu u 35. minutu, ali je Jensen sa 5 metara promašio prazan gol. Taj promašaj skupo je koštao ekipu Groningena, koja je samo tri minuta kasnije kažnjena.

Berkhuis je prošao po desnoj strani, pogledao gde se nalaze saigrači, uputio odličnu povratnu loptu za Jensa Tornstru, koji je postigao vodeći gol.

U drugom poluvremenu Fejenord je imao potpunu inicijativu, koju je krunisao u 66. minutu kada je Van der Hejden na sjajan način, petom, aisstirao Tornstri za njegov osmi gol u sezoni.

U 75. minutu Groningen je ostao sa igračem manje pošto je neopravdano iskključe Bakuna.

Interesantno je da je Dirk Kajt u igru ušao sa klupe prvi put posle 17 godina na „De Kajpu“.

U subotu su Herakles i Roda odigrali nerešeno 2:2, dok je GA Igls bio bolji od Den Haga sa 3:1.