PSV zasijao pred derbi, Herakles ubedljiv

Holandija 19. feb 20170:11 > 0:15
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Šampion Holandije PSV savladao je NEC u 23. kolu Eredivizije sa 3:1, i pružio dobru uvertiru svojim navijačima pred derbi sa Fejnordom.

PSV je na Filips stadionu imao ulogu apsolutnog favorita protiv rivala kojeg je savladao u prethodnih šest duela, a klub iz Najmehena nikda nije slavio u Ajndhovenu.

Domaćin je do vođstva došao u 20. minutu četvrtim golom Marka Fan Ginkela, koji je bio precizan sa bele tačke. Prethodno je u kaznenom prostoru Bergvajna oborio Bikel.

Deset minuta kasnije NEC je došao do izjednačenja, posle izvanredne kontre kada je Fomitšou centrirao, a Ali Mesaud postigao prvi gol u sezoni.

U drugom poluvremenu,P SV je još jednom došao do vođstva, u 56. minutu strelac je bio Bart Ramselar koji je u ovoj situaciji imao i dosta sreće.

Gosti su u finišu krenuli na sve ili ništa, ostavili su mnogo prostora za kontre tima iz Ajndhofvena, a tačku na taj susret stavio je kapiten Luk De Jong u četvrtom minutu sudijske nadoknade posle centaršuta Arijasa.

To je bila šesta pobeda PSV Ajndhovena u ovoj godini i sada ima 52 boda, kao i Ajaks, dok lider Fejenord ima pet bodova više, ali Ajaks i Fejenord tek treba da odigraju svoje mečeve 23. kola.

U ostalim subotnjim utakmicama, Herakles je sa 4:0 bio ubedljiv protiv Ekscelsiora, Utreht je sa 3:1 pobedio Zvokle, dok je Tvente sa 1:0 bio bolji od Herenvena.

Herakles je sve svoje golove postigao za nešto više od 40 minuta pred 10.000 svojih navijača. Brendli Kuvas je doveo domaći tim u vođstvo u 42. minutu, a na drugi gol se čekalo do 58. kada je strelac bio Tomas Bruns. Na 3:0 je povisio Majk te Virik osam minuta kasnije, a konačan rezultat je u 84. minutu postavio Kristofer Peterson.

Posle tog trijumfa, Herakles je na devetom mestu tabele sa 28 bodova, dok je Ekscelsior na 16. poziciji sa 19.

Utreht je praktično rutinski došao do trijumfa nad Zvoleom, iako je do vođstva stigao autogolom Brama van Polena u 44. minutu. Girano Kerk je pet minuta kasnije udvostručio prednost domaćina, a Naser Barazite povisio na 3:0. Nikolaj Brok-Medsen je šest minuta kasnije samo uspeo da ublaži poraz svog tima.

U jedinoj preostaloj utakmici, Tvente je do pobede došao golom Mateusa Kliha u 54. minutu iz penala.