Ajaks nije iskoristio kiks Fejenorda

Holandija 5. mar 201716:25 > 16:43
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Ajaks nije iskoristio poraz Fejenorda da se približi prvom mestu na tabeli. Rišairo Živković, fudbaler sa srpski državljanstvom, strelac za Utreht.

Fudbaleri Groningena  i Ajaksa odigrali su nerešen meč 1:1 u 25. kolu holandske Eredivizije.

Domaća ekipa je povela u 56. minutu golom Brajana Lisena, da bi Ajaks izjednačio u 82. minutu, a strelac je bio Dejvi Klasen.

Ajaks nije iskoristi poraz Fejenorda od Sparte da se približi prvom mestu, pa je tako i dalje na drugom mestu sa četiri bosa zaostatka. Groningem je poslednjih nekoliko minuta imao igrača manje zbog crvenog karton Memiševića.

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Utreht i Den Hag su remizirali (1:1). Dion Maloun je doveo gostujuću ekipu u vođstvu u 16. minutu, da bi Rišairo Živković golom u 40. minutu za Utreht poravnao rezultat.

Utreht  sa 41 bodom zauzima četvrto mesto, dok je Den Hag sa 19 bodova prikovan za poslednje mesto na tabeli.