Daleko su titula i LŠ: Fudbaleri Sitija šokirali PSV

Holandija 6. apr 201722:52 > 22:56
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Fudbaleri PSV iz Ajndhovena remijer protiv Tventea pet kola pre kraja šampionata Holandije najverovatnije su izgubili i poslednju šansu da odbrane titulu, a zakomplikovali su i borbu za mesto u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

„Filipsovci“ su vodili do 92. minuta, kada je gostujuće navijače šokirao fudbaler Mančester Sitija na pozajmici u Tventeu, reprezentativac Kosova Bersant Celina!

Tvente je poveo u 7. minutu lepim golom Turčina Enesa Unala, koji je, takođe, pozajmljen iz Mančester Sitija, ali je PSV uspeo da preokrene. Izjednačenje timu iz Ajndhovena doneo je Jirgen Lokadija u 17. minutu, a Meksikanac Ektor Moreno je u 51. minutu svoj tim vratio u borbu za titulu.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi vremena izjednačenju Tventea kumovala je greška Andresa Guardada. Lopta je došla do Celine koji je odlično šutirao i petim golom u prvenstvu svom timu doneo drugi remi sa „filipsovcima“ ove sezone.

U drugom meču odigranom u četvrtak Roda je u drugom poluvremenu preokrenula protiv Cvolea i slavila sa 2:1.

Domaći tim je ove godine već upisao četiri pobede pred svojim navijačima, što je više nego zajedno u 2015. i 2016. godini kada su zabeležili ukupno tri trijumfa.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELU.