Veliki kiks Fejenorda u Zvoleu

Holandija 9. apr 201716:41 > 16:44
Getty Images/ Dean Mouhtaropoulos

Fudbaleri Fejenorda napravili su veliki kiks u borbi za titulu, remizirali su u Zvoleu 2:2, u 30. kolu Eredivizije. Lider šampionata je i dobro prošao ove nedelje, jer je gubio 2:0 posle svega 13 minuta, pogocima Meniga i Van Polena.

Berguis već u 26. smanjuje na 2:1 i vraća nadu gostima iz Roterdama da mogu do preokreta, ali su do kraja meča uspeli samo da izbegnu poraz.

Berguis je pogodio još jednom, izjednačio je već u 54. minutu, ali je domaćin uspeo da odoli atacima gostiju u poslednjih pola sata susreta.

Fejenord četiri kola pre kraja sezone ima samo bod više od prvog pratioca Ajaksa, a u sledećem dočekuje četvrtoplasirani Utreht.

S druge strane, „kopljanici“ dočekuju osmoplasirani Herenven, koji se bori za plasman u plej-of za Ligu Evrope.

Utreht je u sjajnoj formi, u nedelju je ubedljivo savladao Tvente 3:0 za četvrtu pobedu u nizu, te sjajnu poziciju u borbi za Evropu.

U trećem meču dana AZ Alkmar i Roda su remizirali 1:1, dok će dan da zatvori duel PSV-a i Viljema II.