Mirna subota u Holandiji pred veliki derbi

Holandija 20. jan 201821:55 > 22:07
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

U subotu su na programu u holandskom prvenstva bila četiri meča 19. kola, dok su nedelju igra derbi Eredivizije između Ajaksa i Fejenorda.

U prvom meču dana Roda i Tvente su igrali nerešeno 1:1. Gostima je prednost doneo slovenački vezista Haris Vučkić u 53. minutu dok je u 88. minutu konačan rezultat postavio nemački napadač Deni Šahin.

Isti rezultat je viđen i na meču između Den Haga i Venloa, gde je domaćin prvi poveo preko Bjorna Johnsena u 23. minutu, da bi u 86. minutu 1:1 i bod gostima doneo Džonatan Opuku u 86. minutu.

Pobedu od 1:0 je ostvarila ekipa Zvolea nad Bredom, a sve je već rešeno u 2. minutu. Strelac je bio Marokanac Junes Moktar odličnim udarcem sa oko 30 metara.

U poslednjem meču dana Vitese i Herenven su odigrali, takođe, 1:1. Defanzivac Herenvena Danijel Heg pogodio je spostvenu mrežu u 13, dok je bod istoj ekipi doneo Pele van Amersfort u 37. minutu.

U nedelju od 14,30 igra se veliki derbi holandske lige između Ajaksa i Fejenorda. Der Klasiker između Kopljanika i aktuelnog šampiona u direktnom prenosu možete pratiti na Sport Klubu 1.