Klajvert i Huntelar sačuvali Ajaks, Fejnord ubedljiv

Holandija 1. apr 201818:21 > 18:24
David Rogers/Getty Images

U nedelju je kompletirano 29. kolo Eredivizije. Pobede su zabeležili Ajaks, Hereven i Fejnord.

Ajaks je gostovao Gronigenu i slavio sa 2:1, nakon preokreta. Poveo je Gronigen preko Van Verta u 14. minutu, a meč bi možda imao potpuno drugačiji ishod da je Mahi u 25. minutu realizovao penal i doneo domaćinu vođstvo od 2:0. Ipak, u drugom poluvremenu je Ajaks pokazao „zube“ i preko Džastina Klajverta u 64. minutu došao do izjendačenja. Veltman je u 86. minutu dobio drugi žuti karton, a kada su se navijači Gronigena ponadali da će im u dvorištu ostati makar bod, Huntelar je u 89. minutu pogodio za pobedu Ajaksa.

Hereven je istovetnim rezultatom slavio na gostovanju Heraklesu. Trozbi je u 37. minutu doneo Herevenu prednost koju je Zeneli sa bele tačke udvostručio u 40. minutu. Herakles je do kraja uspeo samo da preko Darija ublaži poraz u četvrtom minutu nadoknade.

Fejnord je pred svojim navijačima bio ubedljiv protiv Ekscelziora i slavio sa 5:0, a golove su postizali redom, Boetius, Tornstra, Vilhena, Bergius, a za peti gol se „pobrinuo“ igrač gostiju De Vijs koji je postigao autogol.

U duelu Venloa i Tventea nije bilo ni golova ni pobednika.

Tabelu pogledajte ovde, kao i sve rezultate.