Minimalac Fejenorda, dve asistencije Edegora

Holandija 25. nov. 201818:21 > 18:22
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Ajaks i PSV Ajndhoven zabeležili su pobede u subotu, a Fejenord je u nedelju krenuo njihovim stopama i u meču 13. kola slavio je nad Groningenom 1:0.

Odlučujući gol postigao je Tornstra u sedmom minutu posle neuspele ofsajd zamke rivala i lepe dubinske lopte Klasija.

Tim iz Roterdama treći je na tabeli sa 26 bodova, mečom manje, ali i osam bodova manje od drugoplasiranog Ajaksa i 13 od vodećeg PSV-a.

Utreht je razbio Grafšap 5:0, uz dva gola Veneme i po jedan Van de Strika, Jansena i Kerka. Ekselsior je pobedio Emen u gostima sa 2:1, a AZ Alkmar je u 95. minutu ispustio bod na gostovanju Venlu uprkos vođstvu od 2:0. Domaćin je do boda došao sa desetoricom igrača, a gol za izjednačenje dao je Josten.

Vitese je slavio na gostovanju Viljemu II sa 3:1 posle blickriga u prvom poluvremenu i tri gola u razmaku od 31 minuta – dvostruki asistent bio je Edegor, a pogađali su Bero, Darfalu i Linsen.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Eredivizije.