PSV ponovo melje, dva autogola Ekscelsiora

Holandija 7. dec 201822:45 > 22:47
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri PSV ubedljivo su pobedili Ekscelzior u meču 15. kola prvenstva Holandije 6:0 i na taj način se oporavili od prvog poraza u sezoni proteklog vikenda.

Filipsovci su ranije odigrali utakmicu zbog duela poslednjeg kola Lige šampiona u Milanu protiv Intera koji je samo formalnost jer nemaju nikakve šanse da prođu u nokaut fazu.

Aktuelni prvak je sa pola snage došao do ubedljive pobede. Prvi gol postigao je De Jong u 17. minutu, a naredna dva su autogolovi Van der Mera u 34. i Mateija u 52. minutu.

U poslednjih 12 minuta domaćin je postigao još tri gola. Malen je doneo dodatnu energiju u finišu i postigao je četvrti pogodak u 80. minutu, a bio je asistent De Jongu za gol u 90+2. U strelce se upisao i Dergvajn u 89. minutu.

PSV opet ima 5 bodova vuiše od Ajaksa koji u subotu uveče gostuje u Zvoleu.

AZ Alkmar je u gostima savladao Sitard sa 3:0.