Dva gola Tadića, asistencija, promašen penal… Šok!

Holandija 20. jan 201918:49 > 19:00
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U četiri meča 18. kola u holandskoj Erediviziji koja su bila na programu u nedelju videli smo pregršt uzbuđenja – Vilem je pobedio Bredu, Emen je remizirao protiv PSV u poslednjim sekundama, Grafšap „demolirao“ Fortunu, a Ajaks je u trileru remizirao sa Herenvenom u Amsterdamu 4:4.

Vilem II je slavio protiv Brede 2:0 (1:0) na domaćem terenu – strelci su bili Pol Lonć u 22. i Marijus Vrusaj u 90+2. minutu. Crveni karton u redovima NAC Brede dobio je El Aluši u 85. minutu.

U Emenu je domaćin „otkinuo“ dva boda PSV i umalo koštao tim iz Ajndhovena prve pozicije u dramatičnoj završnici posle remija 2:2. Gostujući PSV u vođstvo je doveo Luk de Jong u 15. minutu, a pošto je u 71. Angelino povisio na 2:0, delovalo je da će to biti lak posao za PSV.

Ipak, U 89. minutu Pedersen je smanjio na 2:1, a u drugom minutu sudijske nadoknade, u situaciji u kojoj je u šesnaestercu PSV bio i golman Emena Šerpen, najspretniji u šesnaestercu gostiju bio je ponovo rezervista Pedersen, koji je izjednačio na 2:2.

De Grafpšap je bio više nego ubedljiv kod kuće protiv Fortune Sitard – slavili su 5:1 (3:0), a golove za pobednika postigli su Serarens (triput) i El Džebli (dvaput). Pogodak za Fortunu delo je El Mesaudija.

Na areni „Johan Krojf“ u Amsterdamu viđen je pravi spektakl okončan remijem 4:4 – srpski reprezentativac Dušan Tadić je nakon asistencije Laesa Šenea doveo domaće u vođstvo u 13. minutu, ali je samo minut kasnije Sem Lamers je izjednačio.

Već u 16. minutu bilo je 2:1 za „Kopljanike“ nakon još jednog gola Tadića, a na 3:1 povećao je autogolom Van Amersfort u 28. minutu.

Priliku da postigne het-trik u prvom poluvremenu propustio je Tadić promašivši jedanaesterac u 45+1. minutu. Bio je to četvrti put u sezoni da je srpski ofanzivac promašio penal, pošto je dvaput bio neprecizan u dresu reprezentacije Srbije u Ligi nacija, a dva puta nije postigao gol sa bele tačke ni za Ajaks.

U nastavku je do izjednačenja stigao gost – Lamers je postigao svoj drugi gol u 51. minutu, a u 56. bilo je 3:3 pošto je Van Bergen bio strelac.

Delovalo je da će Ajaks odneti sva tri boda kada je posle centaršuta upravo Dušana Tadića Klas Jan Huntelar doneo prednost od 4:3 timu iz prestonice, ali je u nadoknadi vremena Piri pogotkom doneo neverovatnih 4:4 Herenvenu.

U trećem minutu sudijske nadoknade Zeneli je imao priliku da donese totalni preokret gostima, ali je u situaciji ‚jedan-na-jedan‘ kao pobednik izašao golman Ajaksa Kostas Lampru. On je prvi put u sezoni počeo meč među stativama Ajaksa jer je na zagrevanju standardni golman Andre Onana osetio glavobolju.

Bio je to peti uzastopni meč da je Ajaks postigao barem četiri gola protiv Herenvena, a gosti su prekinuli niz od deset poraza u međusobnim susretima sa timom iz prestonice.

Ajaks je na taj način propustio priliku da se izjednači na čelu tabele sa PSV, a u narednom kolu Ajaks će igrati protiv Fejnorda u De Klasikeru, dok će PSV na Filips Areni imati lakši posao protiv Groningena.

U subotu su fudbaleri Zvolea napravili ogromno iznenađenje savladavši Fejnord.

Pogledajte REZULTATE i TABELU holandske Eredivizije.