Fejenord uništio Ajaks u Klasikeru, Tadić deo debakla

Holandija 27. jan. 201916:13 > 16:40
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Fejenorda savladali su Ajaks rezultatom 6:2 u popularnom De Klasikeru, koji se igrao u okviru 19. kola holandske Eredivizije.

Fudbaleri iz Roterdama su ostvarili jednu od najubedljivijih pobeda u istoriji nad velikim rivalom iz Amsterdama, koji je na „De Kajpu“ dobro počeo meč i poveo u 8. minutu golom Lasea Šenea iz slobodnog udarca.

Međutim, na preokret se nije previše čekalo jer su Jens Tornstra u 16. i Stiven Bergajs u 31. minutu golovima doneli preokret Fejenordu. Ipak, Kopljanici su uspeli da izjednače preko Hakima Ziješa u 33. minutu, ali su do poluvremena ponovo bili u zaostatku jer je slavni Robin van Persi u 42. minutu uspeo da postigne gol za novo vođstvo Fejenorda.

U nastavku je Van Persi postigao još jedan gol u 56. minutu za 4:2, a potom je usledio dinamičan nastavak meča. Ziješ je pogodio stativu, a potvrdu pobede Fejenorda su obezbedili golovima Toni Vilena u 75. i Jasin Ajub u 84. minutu – 6:2.

Srpski vezista Dušan Tadić je odigrao svih 90 minuta za Ajaks, ali je u debaklu svog tima bio neprimetan.

Fejenord je do došao do istorijske pobede nad Ajaksom, protiv kojeg u šampionatu Holandije nije trijumfovao još od januara 2012. godine. Tada je bilo 4:2 za ekipu iz Roterdama, koja je od tada uspela Kopljanike da sruši samo jednom u Kupu (1:0).

Fejenord je prvi put smestio šest lopti u mrežu Ajaksa još od 1964. godine kada je bilo 9:4, dok je Robin Van Persi sa 35 godina i 174 dana postao najstariji igrač u istoriji Eredivizije koji je postigao dva gola na De Klasikeru.