Holandija: Kambur i Iglsi izdržali, Sparta blizu elite

Holandija 19. maj 201921:58 > 22:07
Toussaint Kluiters/EuroFootball/Getty Images

U subotu su se igrali prvi mečevi plej-ofa za opstanak u Erediviziji, elitnom rangu holandskog fudbala. Go Ahed Iglsi i Den Boš su remizirali, baš kao i Kambur i De Grafšap, RKC Valvijk je pobedio Ekselsior, a Sparta je u gostima bila bolja od Osa.

Iglsi su dvaput vodili na domaćem terenu u Deventeru, ali su na kraju propustili penal koji bi im doneo pobedu nad Den Bošem, pa je konačan rezultat bio remi – 2:2 (1:1). Golove za domaće postigli su Leliveld i Navratil, a Van der Sande i Brouvers bili su strelci za Den Boš. Tragičar je bio Van Morsel koji je promašio penal u 77. minutu.

RKC Valvijk je kod kuće pobedio Ekselsior 2:1 (0:0) – golove za domaće postigli su Bilate i Gari, a strelac za Ekselsior bio je Fortes.

Sparta je u Osu savladala domaćina 2:0 (0:0), a dvostruki strelac za tim iz Roterdama bio je Harui.

Poslednji meč dana igrao se u Leuvardenu, a domaći Kambur je igrao nerešeno sa De Grafšapom – 1:1 (1:1). Strelac za Kambur bio je Maulun, a gol za goste postigao je Narsing. Kambur je meč završop sa desetoricom pošto je crveni karton dobio Embende, dok je veliku šansu za kapitalnu prednost De Grafšapa propustio Serarens, koji je promašio penal u 65. minutu.

Revanši su na programu u sredu, a pobednici dvomeča nastaviće potom takmičenje u polufinalu.

U subotu su se igrali prvi mečevi doigravanja za Ligu Evrope – Utreht je pobedio Herakles, a Groningen Vitese.

U sredu je Ajaks ubedljivom pobedom nad De Grafšapom ‚overio‘ titulu, a Dušan Tadić postigao je dva gola za ‚Kopljanike.‘