Ajaks siguran u Roterdamu – Tadić kao Van der Vart

Holandija 1. sep 201916:31 > 16:31
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Ajaksa savladali su Spartu u Roterdamu s 4:1 u petom kolu holandskog prvenstva.

Velikan iz Amstersma ostvario je rutinsku pobedu, treću ove sezone u domaćem takmičenju.

Imao je više vremena loptu u nogama Ajaks, a iako se domaćin nije plašio da napadne, na kraju su gosti slavili ubedljivo.

Poveli su fudbaleri iz Amsterdama preko Promesa u 25. minutu, da bi Zijeh udvostručio prednost Ajaksa u 31. Kapiten Tadić je gol ponovo postigao sa penala u 58. minutu, pošto je Abels igrao rukom u kaznenom prostoru. Na 4:0 povećao ponovo Zijeh u 60.

Počasni pogodak za domaćina pao je u 75, a postigao ga je  Dervisoglu-

Tadić je tako bio strelac i u sedmoj utakmici holandske lige uzastopno, računajući poslednja tri kola u prošle sezone. Poslednji Ajaksov igrač s takvim golgeterskim učinkom u domaćem prvenstvu bio je Rafael van der Vart 2001.

Inače, srpski fudbaler je u svojih poslednjih devet utakmica u Holandiji učestvovao u 19 golova Ajaksa – postigao je 12, a bio asistent kod sedam.