Holandija: AZ pao u Roterdamu, PSV ubedljiv

Holandija 21. dec. 201923:38
Bryn Lennon/Getty Images

AZ Alkmar je posle sedam uzastopnih pobeda bez primljenog gola doživeo težak poraz od Sparte 3:0 u 18. kolu holandske lige. PSV je na svom terenu savladao Zvole sa 4:1.

Tako je AZ propustio priliku da smeni Ajaks na liderskoj poziciji na tabeli.

Već u petom minutu utakmic isključen je golman Alkmara Mark Bizo, zbog prekršaja van kaznenog prostora. Sparta je to znala da iskoristi, pa je do 30. minuta već imala prednost od 2:0.

Pogotkom sa bele tačke u 57. minutu Dervišoglu je postavio konačni rezultat.

AZ je sada drugi sa istim brojem bodova (41) i utakmicom više od Ajaksa. PSV je treći sa 34 boda.

PSV je trijumfovao na prvenstvenom debiju Ernesta Fabera. Iako su gosti poveli u 12. minutu preko Sajmaka, u nastavku nisu imali šansi. Domaći su do kraja poluvremena preokrenuli na 2:1, zahvaljujući golovima Hendriksa i Igaterana. Do kraja meča u strelce su se upisali Bruma i Gakpo.

Vilijem II je remizirao sa Sitardom (0:0) i nalazi se na četvrtom mestu sa 33 boda.

Posle podele bodova sa Heraklesom (1:1), Herenven je na šestom mestu.