'Šestica' Ajaksa, gol i asistencija Tadića

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Fudbaleri Ajaksa u 18. kolu prvensta Holandije ubedljivo su pobedili Den Hag rezultatom 6:1 i Novu godinu će dočekati na prvoj poziciji posle neočekivanog poraza AZ od Sparte 3:0.

Trener Kopljanika Ten Hag dao je šansu od prvog minuta trojici debitanata – Ekelenkampu, Gravenberču i Traoreu i sva trojica su postigli golove.

Mrežu golmana Kopmansa načeo je Zijeh u 15. minutu, osam minuta kasnije nakon dodavanja Zijeha gol je postigao i Van de Bek, a do kraja prvog poluvremena u strelce su se upisali i debitanti Ekelenkamp u 37. i Gravenberč u 39. minutu. Asistenci su bili Taljefiko i Tadić.

Na početku drugog poluvremena u strelce se posle nekoliko mečeve bez gola upisao i Tadić, a u 63. minutu i treći igrač koji je prvi put bio starter Lasina Traore postigao je prvi pogodak u holandskom šampionatu.

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje jer je Baker dobio drugi žuti u 80. minutu, a do kraja je ADO došao do kraja sa penala preko Gosensa u nadoknadi utakmice.

Goste na ovom meču je vodi privremeni trener Hesen, a u ponedeljak bi ekipu trebalo da preuzme poznati engleski stručnjak Alan Pardju.

Pobede su u nastavku dana upisali i Groningen, Fejnord i Vitese.

Fejnord je slavio na gostovanju Utrehtu 2:1, Vitese je pred svojim navijačima bio bolji od Venloa 3:0, a Groningen je kao domaćin savladao Emen 2:0.