Ajaksu izmiče titula! AZ nokautirao Kopljanike

Holandija 1. mar 202022:08 > 22:10
Sport Klub Printscreen

Fudbaleri AZ Alkmara u derbiju 25. kola pobedili su Ajaks u Amsterdamu rezultatom 2:0 i na vrhu tabele izjednačili se sa Kopljanicima sa 53 boda.

Catherine Ivill, Getty Images Sport

U duelu dva prvoplasirana kluba AZ je potpuno zasluženo pobedio Ajaks na Areni Johan Krojf, a pobeda gostiju mogla je biti mnogo ubedljivija.

Gosti su poveli već u 4. minutu nakon greške Blinda i dodavnja Midsjoa, strelac je bio Boadu.

Golman domaćih Onana je u prvom poluvremenu skinuo tri zicera protivničkim igračima tako da je najzaslužniji što derbi nije rešen već u prvom poluvremenu.

Ekipa AZ je čitavu utakmicu odigrala veoma disciplinovano, ekipa je koristila prostor na polovini Ajaksa. Postigli su i gol koji je poništen zbog VAR u 63. minutu, a konačan rezultat postaljen je 11 minuta kasnije golom Idrizija nakon dule lopte Kopmajnersa.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za Ajaks.

Posle ovog trijumfa AZ ima isti broj bodova kao i Ajaks, ali nešto slabiju gol razliku, pa ostaje drugi na tabeli. Treći je Fejnord sa 6 bodova manje, koji je remizirao sa PSV.