Ajaks izgubio od Groningena, osam golova u Roterdamu

Holandija 4. okt 202018:44 > 18:46
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nedelju je u Erediviziji obeležio poraz Ajaksa na gostovanju Groningenu. U preostala tri meča pobede su upisali PSV i Fejnord, u duelu Sparte i AZ Alkmara nije bilo pobednika, ali je viđeno osam golova.

U nedelju su odigrana četiri meča četvrtog kola fudbalskog šampionata Holandije. U prvom meču dana Groningen je na svom terenu savladao Ajaks kome je ovo prvi poraz u sezoni.

Ispostavilo se da je presudan u ovom deulu bio gol koji je u 49. minutu postigao Remko Balk.

Pokušao je posle toga Erik ten Hag da izmenama promeni situaciju na terenu, ali to nije dalo rezultate.

Duel Sparte i AZ Alkmara u Roterdamu završen je rezultatom 4:0. Gosti su uspeli da prokockaju četiri gola prednosti jer su od devetog do 33. minuta po dva puta mrežu Sparte tresli Abukal i De Vit. Gosti su u finišu prvog poluvremena promašili penal i priliku da povede 5:0.

U drugom poluvremenu Sparta je preko Haruija i Abelsa do 64. minuta smanjila na 4:2, da bi usledila furiozna završnica. Prvo penal u 88. minutu koji je u gol pretvorio Taj, a u 90. minutu Mijnans pogađa za konačnih 4:4.

Fejnord je slavio na gostovanju Viljemu II 4:1, PSV je u Ajndhovenu rezultatom 2:0 nadigrao Sitard.

Fejnord, PSV i Herenven na prva tri mesta imaju po tri boda, slede Vitese i Ajaks sa po bodom manje.