Prvi poraz PSV, Spajićevom Fejenordu bod u Valvejku

Holandija 25. okt 202018:40 > 21:57
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Vitesea u derbiju šestkog kola prvenstva Holandije na svom terenu pobedili su PSV 2:1 i na vrhu tabele izjednačili se sa Ajaksom sa 15 bodova.

Filipsovci su u Arnhemu pretrpeli prvi poraz u sezoni i sa 13 bodova na deobi su trećeg mesta sa Herenvenom, koji je u subotu bio ubedljiv protiv Emena 4:0.

Strelci u trećem uzastopnom trijumfu Vitesea bili su Rasmusen u 9. i Opelda u 54. minutu, dok je gol za goste iz Ajndhovena postigao Boskalji u 50. minutu.

Vitese u sledećem kolu gostuje Viljem II, a PSV dočekuje Den Hag.

Fejenord i posle šestog kola ne zna za poraz. Tim Dika Advokata je u gostima odigrao 2:2 sa RKC Valvejkom iako je dva puta ima gol minusa.

Domaći su poveli u 50. minutu pogotkom Ngonge, Jorgensen je izjednačio u 62, da bi Džon deset minuta pre kraja ponovo svom timu doneo prednost. Konačan rezultat postavio je Haps četiri minuta kasnije prepelim udarcem sa 15 metara.

Srpski internacionalac Uroš Spajić odigrao je ceo meč za ekipu iz Roterdama, a u 64. minutu dobio je žuti karton.

Fejenord u sledećem kolu gostuje Emenu, a RKC Valvejk, koji je sa pet bodova u donjem delu tabele, gostuje AZ Alkmaru.

Groningen je u gostima savladao Fortunu Sitard 3:1. Larson je golovima u 6. i 28. minutu nagovestio konačan ishod, Seuntjens je u 54. iz penala vratio nadu domaćoj ekipi, ali je Van Hintum u 79. minutu stavio tačku.

U poslednjem meču dana Den Hag i AZ Alkmar su podelili bodove – 2:2. Gudmundson je u 33. minutu pogodio za vođstvo gostiju, Van Evijk je izjednačio u 64. a samo dva minuta kasnije Karlson je ponovo doneo prednost Alkmaru.

Konačan rezultat u 87. minutu postavio je Kramer.

Sparta i Herakles su u Roterdamu odigrali 1:1. Harui je tek što je počelo drugo poluvreme doneo prednost Sparti, ali je domaći tik u 54. minutu ostao bez isključenog Ausara što je Herakles iskoristio u preko Voleta došao do boda.