Sparta pregazila RKC

Juergen Hasenkop/Guliver

Roterdamska Sparta pobedila je RKC u gostima (2:0), u poslednjoj utakmici subotnjeg programa osmog kola holandske Eredivizije.

Nemac Lenart Ti, sjajnom egzekucijom iz 59. minuta, najavio je da će bodovi put Roterdama. Pobedu Sparte overio je Abdu Harui, u sudijskoj nadoknadi vremena.

Uprkos zaostatku od jednog gola, od 38. minuta, Venlo je kao domaćin sa 3:2 pobedio Herakles. Arias (51), van Kruj (67) i Đakumakis (88) pogađali su mrežu gostiju, na suprotnoj strani precizni su bili van der Vaters (38) i Vloet (78, jedanaesterac).

Ajaks i Vitese na vrhu imaju po 18 bodova. Herakles i Venlo drže 10. i 11. mesto, sa po osam poena, Sparta je 13. sa šest. RKC je na korak od opasne zone, lociran na 15. poziciji, sa pobedom, dva remija i pet poraza.