Ne pomaže ni Ilić: Osvetnik Ola Džon šokirao Tvente

Holandija 27. nov 202021:43 > 21:53
Anoek De Groot/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri RKC Valvajka pobedili su kao gosti Tvente sa 2:0 u prvoj utakmici desetog kola holandske Eredivizije.

Gosti iz Valvajka, koji su pre ovog meča zauzimala tek 15. mesto sa samo jednom pobedom u prethodnih devet utakmica u šampionatu, pripredili su iznanađenje i došli do velika tri boda u Enšedeu.

Istakao se sa dve asistencije bivši fudbaler Tventea Ola Džon, a strelci su bili 20-godišnji Belgijanci Siril Ngonge u 22. i  Fin Stokenrs osam minuta kasnije.

Za Tvente je od starta drugog poluvremena zaigrao i mladi reprezentativac Srbije na pozajmici iz Mančester Sitija, 21-godišnji Luka Ilić.

Tvente je posle ovog neočekivanog poraza propustio priliku da bar privremeno dođe na treće mesto. Ovako, ostao je na petoj poziciji sa 18 bodova. RKC je skočio na 11. mesto sa devet bodova.