Ajaks ostao bez pobede u završnici: Tvente uzeo prvi bod

Holandija 22. avg 202114:15 > 14:25 1 komentar
Dušan Tadić
REUTERS/Eva Plevier

Fudbaleri Tventea osvojili su prvi bod ove sezone, pošto su remizirali sa Ajaksom u drugom kolu Eredvizije. Meč je završen rezultatom 1:1.

Vodili su gosti iz Amsterdama od 51. minuta, kada je gol postigao Sebastijan Aler.

Ipak, u nastavku su domaći igrali agresivnije. Napadali su više igrači Tventea i upornost im se isplatila u 87. minutu. Izjednačujući pogodak postigao je tada Robin Proper.

Pokušavali su fudbaleri Ajaksa u završnici da ipak dođu do pobede, Danilo je imao sjajnu šansu u petom minutu nadoknade, ali je njegov pokušaj osujetio golman domaćih.

Dušan Tadić je odigrao ceo meč za Ajaks, dok je Luka Ilić u ekipi Tventea zamenjen u 66. minutu.

Ajaks je u prva dva kola osvojio četiri boda – ima remi i pobedu. Tvente je posle poraza u prvoj rundi, upisao prvi bod.