Ajaks po planu, tri asistencije Tadića

REUTERS/Pascal Rossignol

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Spartu sa 4:2 u 23. kolu Eredivizije i ostavili drugoplasirani PSV na starom odstojanju od šest bodova.

Srpski reprezentativac, Dušan Tadić, nije se upisao u listu strelaca, ali jeste – asistenata. I to čak tri puta. Najpre u 14. minutu, kod prvog gola Halera, potom i u sudijskoj nadoknadi vremena, za 3:0, u režiji Šursa. Napokon, Tadić se potrudio da pomogne i Kudusu, pri četvrtom golu Ajaksa. Između, bio je precizan Haler, na dodavanje Alvareza. Sparta je imala snage da izbori častan poraz, zahvaljujući dvostrukom strelcu Gravenberhu u 53. i 90+1. minutu.

Tadić je pogodio i mrežu, ali iz ofsajd pozicije, po proceni VAR sobe.

PSV je posle preokreta pobedio Vitese – 3:1. Gosti su umešno čuvali prednost od četvrtog do 66. minuta, kad je Malen uspeo napokon da izjednači. Sa dva gola u finišu, u 86. i 88. minutu, Goce je pečatirao trijumf drugoplasiranog tima Eredivizije.

Fejenord je stigao do boda na stadionu Tventea (2:2). Domaći tim, za dva minuta, stigao je do 2:0 – Danilo iz jedanaesterca u 13. i Ebuehi u 14. najavili su trijumf. Fejenord se nije dao – Tornstra u 24. i Berghius u 67. minutu obezbedili su bod timu iz Roterdama.

Srpski reprezentativac, Uroš Spajić, odigrao je ceo meč za Fejenord i dobio žuti karton. Ivan Ilić, zbog suspenzije, nije bio u timu Tventea.

RKC nije imao mnogo problema sa Heraklesom – 3:0. Mrežu su pogađali Džon (11), Danels (23) i van der Vene (75).

Pobednika nije bilo ni u duelu Herenvena i Groningena (1:1). De Jong je obezbedio prednost domaćem timu, pred odmor, Suslov je postavio konačan rezultat u 82. minutu.

Ajaks je na vrhu, sa 56 bodova, šest više od PSV-a. Fejenord, na četvrtom mestu, ima 42 poena, koliko i petoplasirani Vitese, Groningen je šesti sa 38. Osmi Tvente ima 34, deseti Herenven 30, dvanaesta Sparta 23, četrnaesti RKC 22.