Ajaks posle preokreta do pobede, Tadić asistent

Holandija 6. avg 202218:58 > 23:15 0 komentara
Ajaks
JEROEN PUTMANS/xVIxANPxSportx

Aktuelni šampion Eredivizije Ajaks započeo je novu sezonu pobedom u gostima protiv Fortune Sitard 3:2.

Šampionu je trebalo čitavo poluvreme da dostigne optimalnu radnu temperaturu. Pride, gotovo sve to vreme je jurio rezultatski minus, pošto je Gladon već u šestom minutu doveo Fortunu u vođstvo.

Ipak, iako se na poluvreme otišlo minimalnom prednošću domaćina, za samo pet minuta drugog poluvremena Ajaks je preokrenuo. Tejlor i Renš zatresli su mrežu Fortune u 48. i 51. minutu za 1:2. Na 3:1 za goste povisio je Brobi, na asistenciju Dušana Tadića u 62. minutu. Mladi 20-godišnji defanzivac tako je krunisao sjajnu partiju, pošto je bio prethodno asistent kod drugog gola.

Fortuna se nije predavala. A kao plod takvog opredeljena pao je i gol u 87. minutu. Strelac je bio Buruk Jilmaz. Ipak, nije ostalo dovoljno vremena za potpuni rezultatski povratak, pa su tri boda otišla u Amsterdam.

U ostalim mečevima PSV je bio ubedljiv u Ajndhovenu 4:1. Ekselzior je slavio u gostima protiv Kambura 2:0, dok su RKC i Utreht igrali nerešeno 2:2.