Ajaks sa pet lopti „zgazio“ RKC, Stevanović podigao Herenven

Holandija 21. nov. 202118:50 > 22:02
Filip Stevanović
Guliver image

Fudbaleri Ajaksa pobedili su sa 5:0 RKC u Valvijku, u 13. kolu holandske Eredivizije.

Po dva gola postigli su Haler i Berhuis, jednom je precizan bio Timber. Srpski reprezentativac, Dušan Tadić, asistirao je jednom, Haleru za 0:1. Na terenu je proveo 70 minuta.

Fejenord je za pola sata rešio dileme u susretu sa Cvoleom – 4:0. Dvostruki strelac bio je Linsen, po jednom su pogađali Siniestra i Til. Sva četiri gola postignuta su od šestog do 35. minuta.

Slobodan Tedić odigrao je 45, a Luka Adžić 61 minut za poraženi tim.

U prvoj utakmici dana, Groningen je upisao „minimalac“ na gostovanju GA iglsu. Odlučio je pogodak Larsena, s početkom drugog poluvremena.

Herenven je sa 2:1 pobedio Viljem Drugi. Domaći tim, od sredine prvog poluvremena, brojčano inferiorniji, pogurao je Filip Stevanović. Izjednačio je u 70. minutu i anulirao minus stečen golom Nunelija. Baker je šest minuta kasnije postavio konačnih 2:1.

U poslednjoj utakmici večeri, Kambur je bio uspešniji od Utrehta (2:1).

Ajaks i PSV, na vrhu, imaju po 30 bodova, dva više od trećeplasiranog Fejenorda i sedam od četvrtog Utrehta. Kambur, na sedmom mestu, sakupio je 21 poen. Viljem Drugi (18), Herenven i GA igls (17) smestili su se od devetog do 11. mesta.  Groningen je 14. sa 14, RKC 15. sa 11, a Cvole poslednji sa četiri boda.