Ajaks se „petardom“ vratio na čelo, ubedljiv i Fejenord

Ajaks
Reuters/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Ajaksa opravdali su ulogu favorita i rutinski na svom terenu savladali ekipu Fortune iz Sitarda sa 5:0 u utakmici 18. kola holandske elitne lige Eredivizije.

Holandija

Meč je igran na „Johan Krojf Areni“ u Amsterdamu. Ajaks je sa kapitenskom trakom na ruci predvodio Dušan Tadić, a golove su postigli Dalej Blind u 14, Antoni u 22, Rensh u 83. i Ale u 90. i 93. minutu iz penala.

Tadić je igrao do 79. minutu kad ga je zamenio Brazilac David Neres.

Kopljanici su ovom pobedom ponovo preuzeli prvo mesto na tabeli sa 42 boda, dva više od PSV Ajndhovena koji će dan kasnije imati priliku da se pobedom nad Go Ahed Iglsom vrati na čelnu poziciju.

Treći je Fejenord sa 39 bodova. Ekipa iz Roterdama je u gostovala Herenvenu i ubedljivo slavila sa 3:0 golovima Tila u 32, Senesija u 44. i Linsena u 58. minutu.

Za domaći tim je od 62. minuta zaigrao mladi reprezentativac Srbije i bivši fudbaler Partizana Filip Stevanović.

U sredu je na programu bilo pet utakmica 18. kola Eredivizije. Svi rezultati: Herenven – Fejenord 0:3, Ajaks – Fortuna Sitard 2:0, Viljem II – NEC Nijmegen 0:1, Herakles – Kambur 1:1, Utreht – Tvente 1:1.

Tabela: Ajaks 42, PSV 40, Fejenord 39, Vitese 33, AZ Alkmar 32, Tvente 32, Utreht 29, Kambur 28, itd.