Ajaks slavio, Tadić asistirao

REUTERS/Eva Plevier

Ajaks nastavlja da dominira u holandskoj Erediviziji. Aktuelni šampion savladao je gostima Cvole 2:0 i pobegao na osam bodova PSV-u uz meč manje.

Kopljanici su sav posao završili krajem prvog poluvremena. Prvo je u 28. minutu pogodio Neres, da bi konačan rezultat postavio Argentinac Taljifiko. Asistent kod drugog gola bio je Dušan Tadić, reprezentativac Srbije i kapiten Ajaksa.

U velikom derbiju PSV i Fejenord su podelili bodove. Oba gola viđena su u prvih 45 minuta. Gosti iz Roterdama su poveli preko Berghuisa u 15. minutu, a skor je izjednačio Malen sedam minuta pre kraja prvog dela.

Vitese je u gostima bio uspešniji od Utrehta. Domaći su poveli preko Kerka, ali su trijumf Viteseu sa dva gola doneli Darfalu, dok je jedan gol delo Viteka. Istim rezultatom Sitard je slavio u gostima protiv Venla. Za Sitard su pogodili Semedo, Seuntjens i Fleming, dok je za Venlo mrežu pogodio Jakumakis.