Ajaks tri kola pre kraja odbranio titulu, Tadić opet sjajan

Holandija 2. maj 202118:45 > 18:48 0 komentara
Ajaks
Guliverimage/AP Photo/Peter Dejong, Pool

Fudbaleri Ajaksa u 31. kolu prvenstva Holandije pobedili su Emen rezultatom 4:0 i tri kola pre kraja sezone odbranili titulu osvojenu u sezoni 2018/19.

Kopljanici su rekorderi Eredivizije sa 35 pehara državnog prvaka, ispred PSV koji ima 24 i Fejenorda sa deset. Ekipa iz Amsterdama prethodno je osvojila i Kup Holandije.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić bio je dvostruki asistent u trijumfu tima iz Amsterdama. Kapiten Ajaksa je odigrao ceo meč, a ovo mu je druga osvojena titula uz isto toliko nacionalnih kupova.

Ajaks je poveo u 10. minutu golom Juriena Timbera i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Kopljanici su u nastavku utakmice do vrha napunili mrežu tima koji će u preostala tri kola pokušati da se spase ispadanja.

Sebastijan Aler je u 61. minutu duplirao prednost svog tima, a potom su Devajn Renč i Davi Klasen na asistencije Tadića ulepšali proslavu titule.

PSV je u sjajnom meču na svom stadionu remizirao sa Herenvenom 2:2. Hrvatski internacionalac Tibor Halilović je u 34. minutu lepim pogotkom sa više od 25 metara doneo prednost Herenvenu i sa minimalnom prednošću Herenvena otišlo se na odmor.

Filipsovci su preokrenuli za svega dva minuta – Jorbe Vertesen je bio strelac u 57, a Kodi Gakpo u sledećem napadu za 2:1. Ipak, samo minuta kasnije Sim de Jong je postavio konačnih 2:2.

PSV je drugi sa 65 bodova, jedan manje ima AZ Alkmar, dok je Vitese četvrti sa 60.

Ranije danas Den Hag je bio bolji od Fejenorda 3:2. Arvejler u 13. El Hajati u 30. i 59. minutu bili su strelci za domaći tim, dok su golove za ekipu iz Roterdama postigli Boženik u 3. i Jorgensen u 70. minutu.

Fejenord je peti sa 55 bodova, a Den Hag poslednji sa 19 i minimalnim šansama da sačuvaju prvoligaški status.

Sparta je u gostima savladala Groningen 2:1 i pokušaće da se domogne mesta u plej-ofu za plasman u Ligu konferencija.

Harui u 27. i Beugelšdijk u 56. minutu postigli su golove za Spartu, a Lundkvist u 87. za Groningen, koji ima ima šest bodova više od tima iz Roterdama.