Ajaks ubedljiv pred prvu pauzu u sezoni

Holandija 29. avg 202116:28 > 18:34
Ajax Amsterdam Ajaks Dušan Tadić
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

U duelu trećeg kola holandske Eredivizije, Ajaks je na Krojf areni savladao Vitese sa ubedljivih 5:0.

Već u prvom poluvremenu Ajaks je postigao tri gola.

Počelo je pogotkom Antonija u petom minutu, nakon pola sata Alvarez je dodao još jedan pogodak, a za 3:0 precizan je u finišu poluvremena bio Gravenberh.

Proteklo je sat vremena igre kada su gosti sami sebi dodatno otežali autogolom Hajeka, a konačan rezultat je postavio Klasen u 67. minutu.

Dušan Tadić odigrao je ceo meč, ali ovoga puta njegovog imena nema na listi strelaca ili asistenata.

Ajaks ima dve pobede i remi od početka sezone, Vitese je nakon pobede u prvom kolu sada vezao dva poraza. U ostalim susretima nedeljnog programa Utreht je savladao Fejnord 3:1, istim rezultatom AZ Alkmar u gostima Herenven, za koji je Filip Stevanović odigrao 57 minuta, dok je NEC takođe u gostima savladao Herakles minimalnim rezultatom.