Ajaksu „minimalac“ u Tilburgu, Tadiću poništen gol

Holandija 19. feb 202220:47 > 23:03
Dušan Tadić
Guliver image

Ajaks gazi ka tituli – ekipa iz Amsterdama slavila je na gostovanju Viljemu Drugom, u Tilburgu (1:0), u 23. kolu holandske Eredivizije.

Pobedu „kopljanika“ potpisao je Timber, golom u 81. minutu.

Mogao je Ajaks i ranije da overi pobedu, stvorio nekoliko izglednih prilika, ali lopta nije htela u gol. Kapitenu Dušanu Tadiću poništen je pogodak, u 55. minutu, zbog ofsajda, na asistenciju iz VAR sobe.

Ajaks na vrhu ima 57 bodova, osam više od PSV-a. Viljem Drugi je 15. sa 21. poenom.

NEC i RKC su remizirali (1:1). Gosti su poveli u režiji van der Venea, početkom meča, izjednačio je Okita u finišu.

Osmi NEC ima 31 bod, a 13. RKC 23.

U poslednjoj utakmici dana, AZ je sa 2:1 pobedio Herakles. Poveo je domaći tim u režiji Reijnedresa, sredinom prvog poluvremena. Izjednačio je Laursen, pred odlazak na odmor. Apsolutnu dominaciju, fudbaleri Alkmara pretočili su u tri boda, zahvaljujući golu Pavlidisa, početkom drugog poluvremena. Konsultacija sa VAR sobom potvrdila je odluku sudija da pokažu na centar.

AZ je četvrti sa 45 bodova, Herakles na 12. mestu ima 23.