AZ ponovo moćan, pet lopti u mreži Iglsa

Karlson AZ
Guliver image

AZ ponovo gazi – u sedmom kolu Eredivizije, sa 5:0, pobedio je GA Igls.

Prošlosezonski pretendent na drugo mesto brzo je rešio dileme na renoviranom AFAS stadionu. Karlson u četvrtom i De Vit u 29. minutu, najavili su ubedljivu pobedu AZ Alkmara. Domaći tim potom je povukao „ručnu“ i tek u finišu postigao još tri gola za ubedljivih 5:0. Precizni su bili Karlson, sa bele tačke, Abuklal i Reijneders.

Kambur je sa 4:0 pobedio Spartu u Roterdamu. Trijumf gostiju potpisali su dvostruki strelac Kalon, Bangura i Boere.

Tvente je stigao do velikog trijumfa u Herenvenu (3:2). Van Volfsvinkel u desetom minutu, sa bele tačke, potom i Rots, u 42, najavili su pobedu gostiju. Autogol van Beka, sredinom drugog poluvremena, obezbedio je Tventeu tri velika gola prednosti. Ni autogol Propera (74), potom i pogodak Vermana nisu ugrozili pobedu gostujućeg tima.

Luka Ilić presedeo je meč na klupi Tventea, Filip Stevanović nosio je dres Herenvena poslednjih pola sata.

U poslednjoj utakmici kola, Herakles je pobedio RKC sa 1:0. Jedini pogodak postigao je Delano Burgzork, u 59. minutu.

Tvente (13), Kambur (12) i Herenven (10) rasporedili su se od šestog do osmog mesta. Herakles je 11. sa sedam, AZ, Sparta i GA Igls slede sa po šest, dok je RKC u konkurenciji 18 klubova, na 16. mestu, sa pet bodova.