AZ ponovo punim gasom

Jesper Karlson
Toon Dompeling

AZ nastavlja seriju pobeda – u devetom kolu Eredivizije pobedio je Utreht sa 5:1.

U listu strelaca upisali su se Pavlidis (6), Karlson (12), de Vit (40, 56) i Gudmundson (86). Na suprotnoj strani, precizan je bio jedino Timber (90).

Fudbaleri Vitesea upisali su minimalac na gostovanju NEC-a. Odlučio je gol Frederiksena, iz 16. minuta.

U duelu Sparte i Groningena nije bilo pobednika (1:1). Gosti su poveli preko Ngongea (28), izjednačio je Smets (33).

Istovetnim rezultatom (1:1) okončan je meč Tventea i Viljema Drugog. Precizni su bili Limnios u šestom i Nuneli u 24. minutu.

Luka Ilić je presedeo meč na klupi Tventea.

Utreht na trećem i Viljem Drugi, na četvrtom mestu, osvojili su po 17 bodova. Šesti je Vitese sa 16, sedmi Tvente sa 15, deveti AZ Alkmar sa 12 bodova. NEC na 11. mestu ima 11 poena, Groningen na 16. i Sparta na 17. sakupili su po sedam.