AZ prvi put nije pobedio, Silesen odneo bod u Nijmegen

Holandija 1. sep 202222:13 0 komentara
AZ player Jens Odgaard 7 NEC player Ivan Marquez 4 NEC player Joris Kramer 5 AZ - NEC ALKMAAR - 01-09-2022, AFAS Stadium. Dutch Eredivisie Football season 2022 / 2023, AZ - NEC. AZ player Jens Odgaard 7 NEC
Guliver image

Fudbaleri AZ Alkmara i NEK Nijmegena igrali su nerešeno 1:1 u zaostaloj utakmici trećeg kola elitne holandske Eredivizije.

Eredivizija

AZ je odlično počeo sezonu u nacionalnom šampionatu – vezao tri pobede, kod kuće protiv Go Ahed Iglsa (2:0) i u gostima protiv roterdamske Sparte (3:2) i Kambura (1:0). Međutim, nije uspeo da savlada i ekipu NEK-a.

Meč su obeležila dva sjajna gola. Gosti iz Nijmejgena poveli su u 54. minutu nakon kornera Tananea i fantastičnog pogotka španskog defanzivca Ivana Markeza udarcem glavom sa desetak metara!

Još efektniji bio je izjednačujući pogodak domaćeg tima. Danski internacionalac Jens Odgard šutirao je snažno i precizno sa preko 25 metara i matirao Jaspera Silesena, nekadašnjeg golmana holandske reprezentacije, Ajaksa, Barselone i Valensije.

Iskusni Silesen je u nastavku meča imao nekoliko odličnih intervencija i sprečio poraz domaćeg tima.

U startnoj postavi domaćeg tima bio je 18-godišnji mađarski fudbaler srpskog porekla Miloš Kerkez.

U narednom kolu AZ gostuje Emenu, a NEK ekipi Herenvena.