AZ šokirao PSV, Fejenord stigao Ajaks i Vitese

Fejenord Uroš Spajić
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

U Holandiji su odigrane četiri utakmice 16. kola Eredivizije a najveće iznenađenje predstavlja poraz PSV-a na svom terenu potiv AZ Alkmara 1:3. Spajićev Fejenord uz Tadićev Ajaks i Vitese.

Ekipa iz Ajndhovena imala je priliku da pobedom na Filips stadionu preuzme prvo mesto na tabeli od Ajaksa. Međutim, gosti iz Alkmara su potpuno nadigrali domaći tim i već na poluvremenu vodili sa dva gola prednosti.

PSV je preko Filipa Maksa uspeo u 59. minutu da smanji prednost AZ-a, ali su gosti u poslednjim trenucima meča postigli i treći gol. Blistao je Teun Koumejners. Postigao je prva dva gola i kod trećeg asistirao Kalvinu Stengsu.

Kiks PSV-a iskoristio je Fejenord, koji se minimalnom pobedom u Roterdamu protiv Zvolea 1:0 izjednačio na vrhu tabele sa Ajaksom i Viteseom. Strelac gola za sva tri boda bio je Kolumbijac Luis Sinistera.

Ceo meč za Fejenord odigrao je srpski reprezentativac Uroš Spajić.

Pobedu je ostvario i drugi klub iz Roterdama, tim Sparte. Kao gost slavio je u Sitardu protiv Fortune takođe 1:0. Najubedljiivi je bio VVV Venlo. Kao gost je pobedio ADO u Den Hagu 4:1.

Tabela: Ajaks, Fejenord i Vitese po 35, PSV 34, AZ 31 bod, itd.