Bez pobednika u Roterdamu, Tvente nije stigao Ajaks

Holandija 11. nov 202222:12 0 komentara
Tvente Sem Steijn of FC Twente 3rdL scores the 0-1 during the Dutch Eredivisie match between Sparta Rotterdam and FC Twente at Sparta Stadium Het Kasteel on November 11, 2022 in Rotterdam, Netherlands. ANP JEROEN PUTMANS Dutch Eredivisie 2022/2023 ROTTERDAM - Sem Steijn of FC Twente (3rdL) scores the 0-1 during the Dutch Eredivisie match between Sparta Rotterdam and
ANP Sport via Guliver image

Fudbaleri Sparte i Tventea osvojili su po bod u prvoj utakmici 14. kola elitne holandske Eredivizije.

Holandija

Meč na Spartinom stadionu Het Kastel u Roterdamu završen je nerešeno 1:1.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Poveli su gosti iz Enšedea pogotkom 20-godišnjeg Sema Stejina u 63. minutu. Izjednačio je osam minuta kasnije Belgijanac Arno Vershueren.

Tvente je propustio priliku da se pobedom izjednači na tabeli sa šampionom Ajaksom. Ostao je na četvrtom mestu sa dva boda manje od ekipe Dušana Tadića.

Sparta je šesta sa tri boda manje od Tventea.