Dan favorita u Holandiji, slavili PSV, AZ i Fejenord

Kodi Gakpo, PSV
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Favoriti - PSV, AZ Alkmar i Fejenord - upisali su planirane pobede u utakmicama devetog kola Eredivizije.

PSV je stigao do tri boda na gostovanju Herenvenu. Gol odluke postigao je napadač Kodi Gakpo u 75. minutu.

Povezano

Fudbaleri AZ Alkmara nastavili su seriju odličnih rezultata. Sa 2:1 pobedili su Utreht u gostima. Trijumf gostiju potpisali su van Brederoe, golom u 31. i Sugavara, u 68. minutu. Domaći tim imao je snage samo da u poslednjim sekundama postigne počasan gol. Precizan je bio Sila.

U malom derbiju, Fejenord je lako izašao na kraj sa Tventeom (2:0). U listu strelaca upisali su se Kokču i Hanko. Gosti su drugo poluvreme odigrali sa desetoricom, zbog isključenja Černija, uoči odlaska na odmor.

Duel GA iglsa i Kambura završen je bez golova.

Vitese je u poslednjoj utakmici dana, porazom od Fortune, na domaćem terenu, nastavio agoniju (1:2).