Dan remija u Holandiji

Luka Ilić
print screen

U prve tri utakmice 17. kola holandske Eredivizije nije bilo pobednika.

Najviše golova viđeno je u duelu Groningena i Tventea (2:2). Rivalima je pripalo po poluvreme – Tvente je u prvom, preko Dumića i van Leuvena, stigao do prednosti. Groningenu je u nastavku bilo dovoljno 18 minuta da izjednači, najpre je pogodio El Mesaudi u 47, potom i Larsen u 65.

Nekadašnji mladi reprezentativac Srbije, Luka Ilić, odigrao je svih 90 minuta za Tvente.

RKC i Viljem Drugi odigrali su 1:1. Tim iz Valvajka poveo je golom Tahirija, sa bele tačke, u sudijskoj nadoknadi vremena pred odmor. Izjednačio je Vriedt, u 59. minutu, na asistenciju Kolerta.

Identinčnim rezultatom (1:1) okončan je duel Venla i Herenvena. Domaći tim poveo je preko Džona, u 70. minutu, konačan rezultat postavio je Nigren u 89.

Gronigen je šesti sa 31 bodom, sedmi Tvente ima 28, osmi Herenven 22. Venlo (16), RKC (14) i Viljem Drugi (10) rasporedili su se od 14. do 16. mesta.