Emenu ostao fenjer, Sparta bez pobede u 94. iz penala

Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Emena i Sparte iz Roterdama igrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 25. kola holandske Eredivizije.

Fudbaleri Emena su nakon prošlonedeljne pobede nad Zvoleom, prvom u 2021. godini, imali priliku da se novim trijumfom na svom terenu izjednače sa ekipom ADO Den Haga na pretposlednjem i poslednjem mestu na tabeli elitne holandske lige.

Nisu iskoristi šansu protiv gostiju iz Roterdama, ali su bar izbegli poraz.

Sparta je povela u 43. minutu golom nekadašnjeg učenika fudbalske akademije PSV Ajndhovena Larosa Duarte. Tako je bilo sve do četvrtog minuta sudijske nadoknade vremena kad je veteran u domaćem timu, 34-godišnji Mihael De Leuv uspešno realizovao jedanaesterac i izjednačio rezultat. Bio je to njegov osmi pogodak u sezoni.

Za Emen je u prvom poluvremenu igrao mladi srpski reprezentativac Luka Adžić.

Sparta je nakon remija ostala na 13. mestu sa 24 boda, dok je Emen poslednji sa 13, dva manje od ADO Den Haga.